Kızlık zarım bozuldu mu nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarım bozuldu mu nasıl anlaşılır ( kan geldi ise büyük ihtimalle bozulmuştur ama kızlık zarı muayenesi yapmadan netleşmez ), kendi kendime bunu anlayabilirmiyim ( büyük ihtimalle anlarsınız ), ayna üzerine çömelerek kendi kızlık zarımı kontrol edebilirmiyim ( tabiki evde kendi kendi kendinize kızlık zarı muayenesi yapabilirsiniz ama kesinleşmez ), sürtünme yolu ile ilişkiye girip kan gelirse kızlık zarı bozulmuş mu sayılır ( sürtünme yolu ile bozulması durumuna sık rastlıyoruz ama kızlık testi yapmadan bilemeyiz ), kızlık zarı zedelenmesi ile bozulması arasında ne fark vardır ? ( zar zedelendiği zaman kan gelmez , kızarıklık, şişme ve yanma hissi vardır, bir süre sonra iyileşir ) Bozulmuş kızlık zarı bir süre sonra kendiliğinden iyileşir mi ( kesinlikle iyileşmez, öyle olsaydı dünyadaki tüm kadınlar bakire kalırdı ) , sadece bir kez cinsel ilişkiye girdim yıllar içinde kızlık zarımdaki yırtık düzelir mi ( hayır düzelmez, kızlık zarı dikimi gerekir ) , evlendiğimde kan gelir mi ? ( dikim yapılmadığı sürece gelmez )

Kızlık zarının bozulup bozulmadığı konusunda kafanızı karıştıran birçok durum hakkında yukarıda kısa yanıtlar yazdım, umarım işinize yarar. Kızlık zarı kol bacak gibi herkeste tek çeşit bir organ olmadığı için bu anatomik plikanın bozulup bozulmadığı konusundada tartışmalı durumlar olabiliyor, en sık çelişki esnek kızlık zarına sahip olan bayanlarla kızlık zarını esnek zannedenler arasında geçiyor, yoksa bunun dışında tam birleşmeli cinsel ilişkiye giripte kızlık zarı kanaması gerçekleşen büyük çoğunluk zaten kızlık zarının bozulduğu bilgisi ile haraket ederek kafalarını serin tutabiliyorlar, ama tam birleşme olupta kan gelmezse bu durumda 2 ihtimal karşılarına çıkıyor, sıradan vakaları denek olarak kullansak %90 ihtimalle daha ince seksüel ilişkiye girmiş olmak buna sebebiyet verirken %10 kadar dar bir alanda esnek kızlık zarı ve gözle görülmeyecek kadar az kanamış bir kızlık zarı olabiliyor. Tabi durum bu çizgide olunca alakalı bayanla cinsel ilişkiye girmiş olan erkeğin aklındada bulanıklık oluşuyor, özelliklede ilişkiye giren çift arasında geleceğe yönelik planlar varsa daha önceden masaya konmamış geçmiş ilişkilerin faturası kesilerek ispatlanmasa bile işleme alınıyor.

Tamam anladık tabloyu daha karanlık hale getirme ! diyorsunuz bana biliyorum ama size çözümde getiriyorum üzülmeyin, eğer daha önce bir ilişkiye girmedi iseniz yada tam birleşme olmasa bile sürtüne gibi yakınlaşmalar yaşamadınız, mastürbasyonda vajinaya parmak sokmadınız, bunlar kesinse cinsel ilişkiye girip kanamanız olmadığı bir durumda 10 gün içinde kızlık zarı muayenesi yaptırarak size inancı sarsılan değer verdiğiniz kişiye karşı kredinizi eski haline getirme şansınız olabileceğini söyleyebilirim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık zarı bozulma anı görüntüleri

Kızlık bozma

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.