Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi konusunda çok fazla detay var biliyorum ama en sık kafaya takılanları burada çözelim öncelikle ; mesela kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadardır, ameliyat kaç dakika sürer, kızlık zarı dikimi anlaşılır mı, bozulmuş kızlık zarı kaç sene içinde dikilebilir, kızlık zarı bozulması normal kızlık zarı ile dikilmiş kızlık zarı için aynı mıdır, geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır, vajiandaraltmalı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ? gibi suallere cevap bulmak için kısa bir zaman ayırıp bu yazımı dikkatle okuyun, yada İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemi  dan arayarakta kızlık zarı dikimi ( himenoplasti ) hakkıda detayları tartışabilirsiniz hatta aklınıza yatan zar diktirme çeşidi için sıcağı sıcağına fiyat bilgisi alabilirsiniz, ayrıca WhatsApp  den mesaj ataraktan güncel fiyat listemizi resim şeklinde indirebilirsiniz. Asistanlarıma sorular sorup link şeklinde bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdi kısa bilgilerle sizi kızlık zarı konusunda aydınlatalım :

Kızlık zarı bozulması

Sıklıkla penisin vajinaya tam sokulması ile gerçekleşen cinsel ilişkide veya sürtünme şeklinde giriş olmadan yaşanan cinsel temaslarda, vajina parmak sokmak gibi mastürbatorik eylemlerde kızlık zarı bozulabiliyor, bayanların %90 kadarında kızlık zarı bozulması ile birlikte kızlık zarı kanaması husule geliyor, atardamar kanı şeklinde parlak kırmızı olan kızlık kanı vajina şeffaf salgıları ile pembemsi bir görünüme bürünebiliyor ( efsanevi ).

Kızlık zarı muayenesi ( kızlık testi )

Hymen bekaret zarının bozulup bozulmadığını kesin olarak nasıl anlayabilirsiniz, cinsel ilişki yaşandı ise zaten bozulmuş olarak kabul edip ona göre haraket etmekte fayda var ama bunu uzman bir ağızdan duyup şüpheleri ortadan kaldırmak için veya cinsel ilişki harici bekaret kayıplarında kızlık zarı muayenesine gelmenizi tavsiye ederim, sadece gözle bakılarak yani zara dokunmadan yapılan muayenede detaylı bilgi veriyoruz ama bekaret raporu veya bir kağıda kızlık zarı hakkında bilgi yazın derseniz bu yasaktır :) sadece bende değil tüm kurumlarda böyle bir kızlık raporu için mahkeme kararı gerekeceğini hatırlatırım.

Kızlık zarı dikimi

Hymenoplasti ameliyatlarının birden fazla olması size karmaşık gelebilir ama temelde yeniden bakire olmak teması etrafında sizin ek ihtiyaçlarınızada cevap verecek ameliyatlar grubudur. Kısa bilgilerle bahsedelim :

  1. Geçici kızlık zarı dikimi en fazla 1 hafta süresi olan : Kısa vadeli evlilik planı veya birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girme planı olanlara uygun bir ameliyat çeşididir, 15 dakika süren uygulamadan sonra aynı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz, ama 1 haftayı geçerirseniz kızlık zarı kendiliğinden bozulur, en ucuz kızlık zarı dikimi fiyatı olan budur.
  2. Geçici kızlık zarı dikimi en fazla 2 hafta süresi olan : Yukarıdaki ile aynı sistem olup tek farkı dayanma süresinin 2 hafta olmasıdır, tabi fiyatıda bir miktar daha pahalıdır.
  3. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi : Öncelikle bu himenoplasti çeşidi sonsuz sürelidir, yani siz cinsel ilişkiye girmezseniz yıllarca bakire kalırsınız ve birgün evlendiğinizde kızlık zarı kanaması geleceğini bilerek rahat uyursunuz. En fazla tercih edilen zar dikim metodudur.
  4. Kalıcı kızlık zarı dikimi çift kat flep yöntemi : Yukarıdaki ile aynı olup tek farkı vajina dokusundan oluşturulan yeni kızlık zarının çift kat olarak yapılmasıdır, cinsel ilişkide daha zor yırtılır, kızlık zarı bozulması esnasında daha fazla acı hissedilir.
  5. Kalıcı kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı kombine : Aynı operasyonda 2 farklı ameliyatıda gerçekleştiriyoruz, önce vajinoplasti ile cerrahi olarak vajina boydan boya daraltılıyor ve sonra vajina yan duvarlarından flep tabakalar kaldırılarak kalıcı kızlık zarı dikimi yapılıyor. Aynı ameliyat çift kat flep yöntemi şeklindede uygulanabilir, fiyatı daha yüksektir.
  6. Kalıcı kızlık zarı dikimi + labioplasti ( genital dudak küçültme ) : İsteğe bağlı olarak tek kat veya çift kat flep yöntemini labiumların küçültülmesi ve yeniden şekil verlmesi ameliyatı ile birleştiren kombine bir operasyondur.
  7. Kalıcı kızlık zarı dikimi + vajina daraltma + labioplasti : Yine tek kat veya çift kat flep metodu himenoplasti ile vajina daraltma ve labioplasti ameliyatlarının 3'lü kombinasyonu şeklinde yapılır, fiyatı en yüksek ameliyat budur.

Kızlık Zarı Dikim Nasıl Yapılır ?

Genel olarak lokal anestezi ile vajina girişine uyuşturucu jel sürerek başlanır, geçici zar dikiminde eski yırtılmış kızlık zarı bölgesine dikiş atılır, kalıcı kızlık zarı dikiminde ise eski zara müdahale etmeden hemen önüne vajina duvarlarından flep kaldırılarak yeni bir zar oluşturulur. ameliyat esnasında acı veya ağrı hissetmezsiniz, hatta operasyonda cep telefonu ile arkadaşları ile havadan sudan sohbet edenler bile oluyor :)

Kızlık zarı dikimi sonrası

Kızlık zarı diktirdikten sonra hemen toparlanıp yürüyüerek gidebilirsiniz, toplamda burada geçirdiğiniz zaman 45 dakika yı aşmaz, ilk 3 hafta boyunca duşunuzu ayakta almanız gerekir, ağır egzersiz, plates, yüzme, koşu, yoga gibi faaliyetlerinizi 1 ay ertelemelisiniz, ama iş hayatınıza aynı gün bile devam edebilirsiniz. 1 aylık dönemden sonra istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık zarı bozulma anı görüntüleri

Kızlık bozma

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.