Kızlık zarı öncesi ve sonrası

Himen yani kızlık zarı öncesi ve sonrası resimleri çok aranıyor, her bayanda farklı bir kızlık zarı çeşidi olabileceğini hesaba katarsak kızlık zarı bozulmadan önceki görünümü ile bozulmuş kızlık zarı görünümü arasındaki farkların sabit olmayacağı ve kişiden kişiye değişebileceğini anlamış oluruz. Birçok genç bayan tam olmayan bir cinsel temasta, yani sürtünme, mastürbasyon, parmak sokma gibi durumlarda kendi kızlık zarı fotoğraflarını çekerek internetten kızlık zarı bozulmamış ve bozulmuş fotoğraflarla karşılaştırıyorlar, her kadında standart anatomiye sahip bir kızlık zarı olsa idi bu karşılaştırma rasyonel olabilirdi ama dediğim gibi kızlık zarı şekil farklılıklarından dolayı jinekolog doktor olmayanların anlamaları oldukça zordur. Yinede genel hatları ile bahsedecek olursak; bozulmamış tüm kızlık zarıların ortasında bir veya daha fazla sayıda adet deliği vardır, bu adet delikleri milimetrik boyuttadır, kızlık zarı bozulduktan sonra adet deliğinden başlayıp duruma göre duvara kadar uzaman bir veya daha fazla yırtık veya çentiklenme ortaya çıkar, %90 kadar vakada kızlık zarı bozulması ile birlikte kanama olur, kalanın %5 kadarı esnek kızlık zarı olduğu için dev adet deliğinden penis rahatlıkla vajinaya ulaşmıştır, kanama olmamıştır, kalan %5 te ise kanama farkedilmeyecek kadar az olduğu içinn kanamayanlar gurubuna dahil edilmiştir. Kızlık zarı bozulması konusunda öncesi ve sonrası durumları sormak için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi  dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp  den güncel kızlık zarı dikimi fiyat listemizi isteyebilirsiniz, veya aşağıdaki linke tıklayarak bana yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, yorumlama biçimi olarak "anonim" i seçerseniz isimsiz ve email girmeden yorum yollayabilirsiniz :

DOKTORA SORU SOR      YORUMLARI OKU

En sık kızlık zarı çeşidi ortada tek delikli annüler kızlık zarı olduğu için öncesi ve sonrası değişiklikleri onun üzerinde anlatmak gerekir, ortada yaklaşık yarım santim çapında bir adet deliği bulunan kızlık zarında bozulma öncesi adet deliği çevresi tamamen düzenli ve pirüzsüzdür, herhngi bir çentiklenme gibi oluşumlar yoktur, ama gerçek cinsel ilişki veya sürtüne sonucu kızlık zarı hasra görünce tam birleşmelerde bu adet deliğinden başlayan ve vajina duvarına doğru giden bir veya daha fazla yırtık söz konusudur, yırtığın vajina duvarına ulaşıp ulaşmaması, küçük veya büyük olması sonucu değiştirmez, yada çentiklenme olmasıda genellikle yırtılma ile aynı sonucu doğurur, gerdekte kızlık zarı kanı gelme ihtimali çok düşer.

Kızlık zarı üzerinde az veya çok herhangi bir yırtık veya çentik varsa bu zamanla kendiliğinden kapanmaz, iyileşmez, aradan 10 sene bile geçse bozulmuş bir kızlık zarı yeniden bakire kızlık zarı haline gelmez, bu durumda evlenince ilk gece kanaması şart deniyor ise mutlaka kızlık zarı dikimi yaparak gerdek kanamasını garanti altına almak gerekir.

Kızlık zarı yırtılması sonrası kanama olur, kızlık zarı bozulmuş bozulmamış hali arasında farklar vardır, kızlık zarı aldırma ameliyatı fiyatları ile dikim ameliyat fiyatları aynıdır, hymenektomi ameliyatı bozulmayan kızlık zarının ameliyatla alınmasıdır, kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır ? kanama ile,  kızlık zarı nerededir ? vajina girişindedir, kızlık zarı resmi her bayanda farklı olabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık zarı bozulma anı görüntüleri

Kızlık bozma

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.