Kızlık zarı bozulduktan sonra acı olur mu ?

Bakirelik bozulma durumlarında gündeme gelen kızlık zarı bozulduktan sonra acı olur mu konulu yazımızı çeşitlendirmeden önce zar patlaması sonrası benzer durumlardan, kızlık zarı bozulduktan sonra adet olunur mu, yoksa gecikmemi olur, kızlık zarı bozulduktan sonra kaç gün ağrı olur, ağrı kasıklara vurur mu, kızlık zarı bozulduktan sonra adet düzensizliği olurmu, düzesiz adeti olanlar düzene girer mi, kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir, kalçalarda gemişleme, kilo artışı olur mu, kızlık zarı bozulduktan sonra kanama ne kadar olur, kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikmesi olur mu,
kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi, yoksa gebeliktenmidir, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır, kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadardan başlar? Gibi konularda değiniyoruz.

Bayanlarda birbirinden farklı kızlık zarı çeşidi söz konusu olduğu için kızlık zarı bozulduktan sonra acı ve ağrı olup olmamasıda kişiden kişiye değişir. Vakaların %70 kadarında ilk girişte veya sürtünme durumunda himen yırtılmasında acı hissedilir, bazen kasıklara vuran bir ağrı olur, ama kalan %30 vakada kızlık zarı patladığı halde acı hissedilmez, bu durum bakireliğin bozulmadığı anlamına gelmez. Hatta kızlık zarı kanıda galmeyebilir, ama vajinaya tam veya yarım olarak penis, parmak veya yabancı cisim girdi ise kızlık zarının bozulmaması söz konusu olmaz. Zaten himen yani bekaret zarının vajina girişinde bulunmasının anlamı odur.

Kızlık zarının yırtılması bayanın adet dizeni ile ilişkili değildir, yani bekaretinizi kaybetmiş olmanız adet gecikmesine yol açmaz, ama gebelik olabileceğinide göz önünde tutarak 4 günü aşan gecikmelerde gebelik testi yapmakta fayda vardır. Ayrıca kızlık patladığı için regl kanaması erken başlamaz.

Kızlık zarının patlaması kadın vücudunda herhangi bir değişikliğe yol açmaz, kalçalarda genişleme veya kilo alımı gibi bir etkisi olamaz. Kızlık zarı bozulmuş bir bayan yürüyüşünden veya oturuşundan belli olmaz, ayrıca vajina girişindede dış görünümsel bir fark olmaz, sadece kızlık zarı muayenesinde ortaya çıkar.Konuyla alakalı diğer konularıda okumayı unutmayın :

Kızlık zarı

Kızlık zarı bozulması

Kızlık bozma

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı ?

Kızlık zarının bozulmuş hali

Kızlık zarı yırtılması

Kızlık zarı bozulma belirtileri

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Kızlık zarı dikimi Bursa


Kürtaj için ne gerekli konusu için site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık zarı bozulma anı görüntüleri

Kızlık bozma

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.