Kızlık bozma

Bir bayan açısından ilk cinsel ilişkide bekaretin bozulması, kızlık zarının yırtılmadı, zarın patlaması gibi isimlerde verilen eyleme kızlık bozma denir. Bakireliğin bozulması durumu herzaman cinsel ilişkide tam birleşme ile olmaz, ön sevişme safhasında vajina girişine sürtünme, vajinaya parmak sokmak, tampon sokmak, mastürbasyon ve bacak arasına denk gelen traumalardada kızlık bozulabilir. Halk arasında kızlık bozma sonucu kan gelmesi beklenir, bakire bayanların yaklaşık %95'inde bekaret zarı yırtıldığında kızlık zarı kanaması ortaya çıkar, adet kanına nazaran az daha açık renkte olan kızlık kanı miktarı birkaç damla kadar az veya birkaç gün süren bol miktardada olabilir, himen yani kızlık zarı bozulurken nispeten daha büyük çaplı bir damarın yırtılması buna yol açabilir. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır derseniz yukarıda yazdıklarımız dışında durumu kesinleştirmek için kızlık zarı muayenesine gelin deriz. Gerçektende İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi hergün birçok hasta arıyor ve sürtünme sonucu kanama ortaya çıktığını ifade edip kızlık zarım bozulmuşmudur sorusunu yöneltiyorlar. İhtimalleri göz önüne alırsak cinsel birleşme olmasa bir birkaç damla kızlık zarı kanaması ortaya çıkınca kızlığın bozulmuş olma ihtimali %80'lere çıkmaktadır, durum ancak jinekolojik kızlık testi ile kesinleştirilir. Tam tersi bir durumuda açıklayalım, penisin vajinaya az veya çok girmesi durumunda kızlık zarı kanaması olmasa bile bekaret içten ayrışma şeklinde bozulmuş olur. Kızlık zarının esnek olması kanamaya engel olur ama kızlığın bozulmasına engel değildir, dolayısı ile esnek kızlık zarına sahip bayanlar cinsel ilişkiye girmelerine rağmen kendilerini halen bakire zannederler ama ilk girişten sonra bile yapılacak bir kızlık zarı muayenesinde içten ayrışma ortaya çıkacağı için kızlığın bozulmuş olduğu kesinleşir.

Kızlık zarı bozulması

Bekaretin kaybıyla sonuçlanan ilk cinsel deneyim dışında hiç vajinaya giriş olmadan sürtünme, parmak sokma veya mastürbasyon gibi aktivitelerde kızlık zarı bozulması sıklıkla ortaya çıkabiliyor. Genelde bu gibi şüpheli durumlarda birkaç damla kızlık zarı kanıda tabloya ilave olursa kızlık bozma konusunda ihtimaller iyice yükselir. Kesin konuşabilmek için kızlık zarı muayenesi herzaman tek çaredir.

Kızlık zarı dikimi

Gerek kızlık zarının tam olarak patlaması , gerekse sürtünmelerle çentiklenme gibi kısmi yırtıklar oluşması gerdek gecesinde kızlık zarı kanamasının ortaya çıkmasına engel olur ve bu sizin için şart ise kızlık zarı dikimi yapmak dışında huzur sağlayacak bir yöntem yoktur. 2016 senesinde İstanbul'da himenoplasti ameliyatlarının nerdeyse kürtaj ile yarışacak seviyeye geldiğini görüyoruz, bunun sebebide artık evlilik öncesi karşı cinsle yakınlaşma ihtimalinin artıyor olmasıdır. Bekaret dikimi sıklıkla flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde yapılmaktadır, bize gelen zar diktirme hastalarının %90'ı kalıcıyı tercih ediyor. Flep yönteminin en önemli avantajı dikim sonrası cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zamanınızın olacağıdır. Ama acil bir kararla birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girecekseniz geçici kızlık zarı dikimi size daha uygun olacaktır.


Kızlık zarı dikimi fiyatı

Avrupada ve Asyada çok yoğun bir şekilde uygulanan himenoplasti ameliyatı ücretleri İstanbul ile karşılaştırıldığında bazı durumlarda 10 kata kadar varan yüksekliklerde olabiliyor, dolayısı ile bize yurtdışından zar diktirmeye gelen hasta çok oluyor zira 2019 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı yabancı ülkelere göre çok daha uygundur. Bekaret diktirme ücretleri yapılacak ameliyat modeline göre değişir, mesela az tercih edilen geçici kızlık zarı dikimi ücretleri en ucuz çeşit iken, çok tercih edilen flep yöntemi kalıcı zar dikimi ise az daha pahalıdır. Vajina daraltma ameliyatı ile birlikte kızlık zarı diktirecekseniz maliyetiniz yükselecektir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık zarı bozulma anı görüntüleri

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.