Kızlık zarı yırtılması

Kızlık zarı yırtılması nasıl olur , kızlık zarı yırtılma belirtileri nelerdir, kızlık zarının yırtıldığını nasıl anlarız, kızlık zarı patlamışmıdır, bozulmuş kızlık zarı kaç sene içinde dikilebilir, parmak ile kızlık zarı yırtılır mı , kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir mi, yırtılmış kızlık zarı kandiliğinden iyileşir mi , esnek kızlık zarı kanar mı , kızlık zarı dikimi nasıl yapılır, kızlık zarı dikimi fiyatı na kadardır, flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi kaç yıl dayanır, vajina daraltma ile yapılan kızlık zarı dikimi maliyeti nedir, labioplasti ile aynı seansta kızlık zarı dikimi yapılabilir mi , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır, lazerle kızlık zarı dikimi iz bırakır mı , İstanbul'da kürtaj ücretleri kaç paradır? Şeklindeki sorularınız için yazımızı dikkatle okuyun. Kızlık zarı ve kürtaj hakkında tüm merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz, telefonlarımız sürekli açıktır, yada WhatsApp'tan yazın hemen cevap alın.


Kızlık zarı yırtılması

Kızlık zarı yada tıbbi adı ile himen kadın genital organlarının dışa açılan kapısı olan vajina girişinde ortalama 2 cm kadar içeride yer alan mukoza plikası veya anatomik bir membandır. Birçok bayanda diğerinden farklı kızlık zarı çeşidi söz konusu olabilir, en sık rastladığımız kızlık zarı şekli ise ortada tek delikli yani annüler bekaret zarıdır, bunuda elek şeklinde cribriform kızlık zarı, hilal şeklinde kızlık zarı , köprülü kızlık zarı , esnek kızlık zarı ve en azda kızlık zarının hiç olmaması durumu izler. Kızlık zarı yırtılması yada diğer tabirlerle bekaret zarı bozulması , kızlık zarı patlaması durumu en sık cinsel temas ile ortaya çıkar, ayrıca tam bir cinsel ilişki olmasa bile sürtünme şeklinde ön sevişmelerde , mastürbasyon esnasında parmakla kızlık zarı yırtılması çok sık karşılaşılır. Kızlık zarı yırtılması belirtilerine gelirsek en önemlisi bekaret kanamasıdır , bazen birkaç damla , bazende bol miktarda kızlık kanı ortaya çıkar ve bekaretin bozulduğuna dair en dramatik bulgudur, ayrıca , yanma ve kasık ağrısıda minor bulgulardan sayılabilir. Kızlık zarı bozulması hakkında daha fazla detay için ; www.kizlikzaribozulma.com/2015/01/kzlk-zar-bozulmas.html yazımıda okuyun.

Kızlık zarı muayenesi ( kızlık testi )

Kızlık zarı yırtılması şüpheli bir durum ise ki genellikle sürtünme ile cinsel ilişki , mastürbasyonla kızlık zarı zedelenmeleri gibi tam birleşme olmadan yaşanan cinsel aktivitelerde kızlık zarı bölgesinden azda olsa kan gelirse kızlık zarı yırtılması yada patlaması gibi bekaretin kalıcı olarak bozulmasına yol açan bir durummudur , yoksa sadece kızlık zarı zedelenmesi gibi zarın bütünlüğünü etkilemeyen bir sıyrıkmıdır ikilemde kalınır, bu durumda kesin oalarak size teşhis koyacak tek kişi jinekologdur ve ancak kızlık zarı muayenesi yada diğer adı ile bekaret kontrolü yada kızlık testi yaparak size kesin sonuç verebilir. Onun dışında kızlık zarınızın resmini çekerek WhatsApp tan başka kişilere gönderip onların fikrini almanız sizi rahatlatmaz. Zaten asıl önemli olan yaşanan her ne ise bundan sonraki gerçek cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması olup olmayacağı konusundaki uzman görüşüdür. Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır , muayene esnasında az bozulmuş olan kızlık zarı dahada bozulur mu şeklinde endişeleriniz olabilir, ama merak etmeyin , jinekolog sadece göz ile bakarak kızlık zarı muayenenizi yapar ve zara temas etmez. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi ücretleri ortalama ...tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi


Öncül sebep ne olursa olsun yırtılmış olan bir kızlık zarı histolojik yapısı gereği kendi kendine iyileşmez ve ancak kızlık zarı dikimi yada diğer adı ile himenoplasti ile tamir edilebilir . Tüm dünyada yaygın olarak uygulanmakta olan kızlık zarı dikimi konusunda İstanbul , Avrupa'da bu konuda en önemli merkezdir ve birçok ülkeden hastalar uçakla buraya gelip önceden yırtılmış olan kızlık zarlarını diktirirler ve aynı gün  memleketlerine geri uçarlar. İstanbul'un hymemoplasty konusunda ilk sırada tercih edilmesinin sebebi ise vaka sayısının çokluğu ve kızlık zarı diken jinekologların tecrübe düzeyleridir. Kızlık zarı dikimi en sık olarak flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ile gerçekleştirilir, tüm dünyada en çok tercih edilen metod budur , ayrıca son zamanlarda popüler olan ve sık yaptığımız diğer metodlar vajina daraltma ameliyatı ile kalıcı kızlık zarı diktirme ameliyatının kombinasyonu, labioplasti ile yapılan kombinasyonlar ve çift kat flep yöntemleridir. En az ise geçici kızlık zarı dikimi yapılır. Aralarındaki en önemli fark zamandır, kalıcı zar dikiminde ilk 20 gün ilişkiye giremezsiniz , ama sonrasında cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zamanınız olur , uzun yıllar sonra bile seks yapsanız kızlık zarı kanı gelir, buna karşılık geçici kızlık zarı dikiminde aynı gün bile cinsel ilişki mümkündür, ama en geç 10 gün içinde ilişki olmaz ise dikilmiş olan kızlık zarı kendiliğinden bozulacaktır. Yani geçici metod çok kullanışlı değildir. Kızlık zarı diktirme ila alakalı geniş bilgi için ;
www.kizlikzaridikimianlasilirmi.com/2013/08/kzlk-zar-dikimi.html blogumuzada bakınız.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Hangi kızlık zarı dikim metodu söz konusu olursa olsun öncelikle ulaşılabilir maliyette olması önem kazanır , çalışan bir bayanın kendi geliri ile ödeyebileceği seviyelerde kızlık zarı dikimi fiyatı olması gerekir. Gerçi İstanbul'da 2019 Mayıs ayı itibarı ile kızlık zarı dikimi fiyatı jinekologlara göre az veya çok değişime uğrar, ama en ucuz bekaret diktirme ücreti artık pek tercih edilmeyen geçici kızlık zarı dikimidir. Bu konuda tüm dünyada en popüler olan ve benimde şiddetle tavsiye ettiğim yöntem olan flep metodu kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ise az daha pahalı olabilir . Bu klasik yöntemlerin ötesinde birçok hastamız vajina daraltma ve kalıcı zar dikimini kombine olarak istiyorlar, bazılarıda sarkan dudaklarıda düzelttirmek istiyor yani labioplasti ve flep kızlık zarı dikimi aynı senasta olabiliyor, tabi bunlar hep maliyeti arttıran unsurlardır. Son olarakta çift kat flep metodu kızlık dikimi fiyatıda yine kombine operasyonlarla aynı ücret seviyelerindedir. Güncel kızlık zarı dikimi ücretleri için ;

Kürtaj fiyatları

Özellikle facebook gibi sosyal tanışma sitelerinin etkisi ile evlilik öncesi flört dönemlerinde cinsel çeşitlenme çok artmıştır ve plan dışı gebeliklerde patlama yaşanmaktadır. Eskiden kazıma metodu ile yapılan kürtaj artık vakum ile yapıldığı için 10 dakikada ağrısız ve acısız gerçekleştirilmekte ve iş güç kaybına sebep olmamaktadır. İstenmeyen gebeliklerde ilk önce akla gelen konu kürtaj fiyatlarıdır ve maliyetlerin gelir seviyelerine uygun olması had derecede önemlidir. 2015 yılında mayıs ayı ortalarına doğru kürtaj ücretleri ortalama ...tl civarında olup kürtaj yapan doktorlarca en sık olarak gebelik haftasına bakılarak belirlenir. Gebelik haftası ile cinsel ilişki zamanına göre değil, son adet tarihine göre hesap edilir, bu durumda adet gecikmesine uğradığınızda en azından 4-5 haftalık hamile olduğunuzu varsayabilirsiniz. En geç 10 hafta dahil çocuk aldırabilirsiniz, kürtaj yasasına göre 10 haftadan daha büyük gebelikleri sonlandırma ihtimaliniz yoktur. Kürtaj fiyatı genellikle gebelik haftasına paralel olarak artar. İstanbul'da güncel kürtaj ücretleri için ;
www.kurtajfiyatlaristanbul.com/2015/03/kurtaj-ucretleri.html sayfamızı ziyaret ediniz.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık zarı bozulma anı görüntüleri

Kızlık bozma

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.